Приєднуйся до нашої організації, подати заявку онлайн

Нас більше тисячі членів організації, наступним можеш бути ТИ!

Новини

        21 липня 2015 року в 13:00 в прес-центрі інформаційного агентства ЛігаБізнесІнформ відбувся круглий стіл на тему «Монополізація аудиторського ринку України: приховані загрози».

         Учасники обговорили загрози державного регулювання галузі та проблеми розвитку незалежного аудиту в Україні. Голова Аудиторської палати України, заслужений економіст України Іван Нестеренко, відкривши круглий стіл, наголосив: «Чи не вперше за всю історію незалежної України, професійна спільнота аудиторів стоїть на межі виживання». Така ситуація, на його думку, викликана не стільки складною економічною ситуацією в країні, скільки свавіллям чиновників. 
Однією із загроз існування ринку незалежного аудиту учасники круглого столу визнали Постанову Кабінету Міністрів № 390 «Деякі питання проведення аудиту суб'єктів господарювання державного сектору економіки» від 4 червня 2015 р. (далі – Постанова № 390), яка є дискримінаційною для більшості учасників ринку аудиторських послуг. Постанова № 390 надає преференції окремим учасникам ринку через встановлення неадекватних вимог до аудиторських фірм. Так, відповідно до положень Постанови № 390 до проведення аудиту суб’єктів господарювання державного сектору економіки, вартість активів яких перевищує 2 млрд. грн., можуть залучатись аудиторські фірми, в яких, зокрема, щорічний дохід за останні три роки становив не менше як 30 млн. грн., а в аудиторській фірмі має працювати мінімум 100 осіб, які безпосередньо залучені до аудиторської діяльності. Член Аудиторської палати України, голова Комісії АПУ з питань правового забезпечення аудиторської діяльності, заслужений економіст України Тетяна Лавренова відзначила, що подібні розмиті вимоги дозволяють враховувати також увесь технічний персонал, включаючи, прибиральників, діяльність яких також безпосередньо впливає на кінцевий результат. У той час як Кабмін вимагає аби в аудиторській фірмі працювало лише від 5 сертифікованих аудиторів, що надзвичайно мало для перевірки найбільших державних підприємств.
Олександр Кірш, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики підтримав думку щодо дискримінаційного характеру Постанови № 390 та зазначив, що цією постановою Уряд порушує принцип рівноправності підприємств при наданні аудиторських послуг, відверто лобіюючи інтереси лише аудиторських фірм «великої четвірки» (PWC, Deloitte Touche Tohmatsu, Ernst & Young та KPMG). Подібний стан речей можна виправити не лише, використовуючи механізм законодавчої ініціативи, а й шляхом прийняття спеціальних документів, які забезпечать демонополізацію аудиту та його відокремлення від держави.

Учасники круглого столу звернули увагу на антиконкурентні узгоджені дії з боку аудиторських фірм «великої четвірки», підтвердженням чого стали листи одного і того ж змісту, які ці компанії надіслали на адресу Київської міської державної адміністрації з пропозицією встановити подібні критерії для проведення аудиту великих муніципальних підприємств.
На думку учасників круглого столу положення Постанови № 390 в майбутньому можуть бути прийняті за основу і конкурсними комітетами при формуванні тендерних умов з проведення аудиту фінансової звітності інших підприємств, на яких не поширюються положення Постанови. Відповідні дії можуть призвести до зникнення вітчизняного аудиторського ринку та створення монополій декількох компаній в результаті чого втрати понесе і українська економіка в цілому, адже роботу можуть втратити понад вісім тисяч висококваліфікованих спеціалістів. 
На думку Олександра Кірша «Постанова № 390 є лише пробним каменем. Якщо аудитори не зможуть відстояти своїх прав, то наступною жертвою стануть бухгалтери, яким нав’яжуть нестерпні кваліфікаційні вимоги, аби очистити ринок знову під своїх». 
На думку Т. Лавренової «не можна знімати відповідальність з АПУ, яка протягом багатьох років не

піднімала питання чесної конкуренції, однак теперішні дії Кабміну та профільних міністерств переходять усі дозволені рамки». Тетяна Лавренова відзначила, що серед десятків професійних організацій лише Спілка аудиторів України робить системні кроки, у той час як інші, по суті, імітують діяльність і не відстоюють прав українського аудиту. Експерт звернулася і до професійних громадських організацій, зокрема Спілки аудиторів України, аби вони активно долучилися до справи захисту українського аудиту.\

В умовах проголошеної Україно політики євроінтеграції не менш важливим питанням залишається імплементація європейських стандартів ведення аудиторської діяльності, що відображені в Директиві 2014/56/ЕС від 16 квітня 2014 р. та Регламенті 537/2014, до вітчизняного законодавства. Володимир Головач, голова правління ПрАТ «АФ «Аналітик», кандидат юридичних наук, заслужений юрист України переконаний, що в Україні мають бути імплементовані норми про фінансову відповідальність аудиторів перед третіми сторонами. Подібні закони діють в США, що убезпечує ринок від викривлень в аудиторських звітах». Тетяна Зацерковна, генеральний директор ТОВ «АФ «СЕЙЯ-КІРШ-АУДИТ», член ради Спілка аудиторів України, навела приклад з банками в Україні, де введена тимчасова адміністрація. В Україні банківські установи зі статутним капіталом більше 200 млн. грн. мають право перевіряти тільки «велика четвірка», однак за останній рік НБУ ввів тимчасову адміністрацію у 56 вітчизняних банків. Тож преференції Уряду в бік «великої четвірки» є як мінімум не зрозумілими. Якщо аудитори «великої четвірки» до цього підтверджували позитивну динаміку фінансової звітності для банків, то вони мають понести відповідальність, зокрема і фінансову перед вкладниками збанкрутілих фінустанов. 

Учасники наголосили на основних недоліках чинного законодавства щодо аудиторської діяльності та висловили своє невдоволення діяльністю Мінфіну при розробці нового законопроекту про аудиторську діяльність. Зазначено, що з боку Міністерства фінансів відбувається системне та послідовне ігнорування не лише регулятора аудиторського ринку – Аудиторської палати України, а і аудиторської спільноти в особі Спілки аудиторів України – найбільшої громадської організації, яка об’єднує аудиторів України. Особливо обурення викликала діяльність закритої робочої групи з розробки проекту закону про аудиторську діяльність, в роботі якої беруть участь представники аудиторських фірм «великої четвірки», але до якої не допустили, не зважаючи на неодноразові звернення, ні представників Аудиторської палати, ні представників Спілки аудиторів України. Наявний приклад на думку учасників круглого столу яскраво ілюструє бажання посадовців Мінфіну в кулуарному написанні положень нового законопроекту. 
Тетяна Зацерковна наголосила, що діючий уряд та Мінфін порушують Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», оскільки державні органи зобов’язані залучати громадськість до обговорення законопроектів. «Мінфін ігнорує будь-які звернення Аудиторської палати та, навіть, прострочує встановлений законом про доступ до публічної інформації термін на відповіді». 

Результатом заходу стало формування за ініціативи Голови Аудиторської палати України І. Нестеренка робочої групи, до складу якої увійшли В. Головач (голова групи), І. Нестеренко, Т. Зацерковна, В. Маранець, Т. Трушкевич. 

Робоча група має на меті розробити та впровадити ініціативи із захисту інтересів аудиторів України шляхом звернення до суду з питань порушення чинного законодавства про аудиторську діяльність, до Міністерства юстиції України, Антимонопольного комітету України, Антикорупційного бюро та ін. Крім того, І. Нестеренко повідомив про продовження Аудиторською палатою України дискусії з державними органами для забезпечення рівних умов учасників ринку аудиторських послуг в Україні.

При Головному управлінні ДФС у Закарпатській області 13 березня відбулось перше засідання Громадської ради. Було обрано керівний склад, зокрема, головою Громадської ради став Ростислав Пазина – представник громадської організації «Клуб адвокатів «Колегіум».

Громадська рада при Головному управлінні є єдиним постійно діючим, колегіально виборним консультативно-дорадчим органом і для податкових, і для митних органів області. Вона працює з метою забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контрою за діяльністю Головного управління, Закарпатської митниці та територіальних органів ГУ ДФС області.

За словами Ростислава Пазини, попереду багато роботи, але ми, як члени Громадської ради докладемо зусиль щоб внаслідок активної участі фіскальна служба, бізнес-середовище та громадськість бути максимально корисними, й ефективно реалізовували ті завдання, які стоять перед нами.

До Громадської ради увійшли 45 громадських організацій, осередків, асоціацій та представники засобів масової інформації. Серед яких аудитори Закарпаття Юлія Кілару Голова ЗТВ ВПГО САУ, Уповноважений представник АПУ у Закарпатській обл., Віктор Яцко заступник голови ЗТВ ВПГО «САУ» та Ярослав Голубка Голова ЗТВ ФПБАУ.

Під час сьогоднішнього засідання, крім обрання керівників ради, було розглянуто й організаційні рішення, зокрема створено чотири спеціальні комісії: комісія з питань податкової справи, комісія з питань митної справи, комісія з правових питань та комісія з реформування фіскальних відносин.

Голова ЗТВ ВПГО «САУ», Перший заступник Голови Громадської ради при Головному управління  Міністертсва доходів у Закарпатській обл. Юлія Кілару прийняла участь 25 грудня 2013 р.  у підсумковому засіданні Громадської ради спільно з Василем Іванчо – начальник Головного управління Міндоходів у Закарпатській області, Сергієм Харченко – начальник Чопської митниці та Володимиром Суліма – Голова Громадської ради та іншими членами ради.

 

15 липня 2014 року, у приміщенні Територіального відділення Асоціації платників податків України в Закарпатській області, відбулось урочисте вшанування 10-тої річниці професійного свята – «День бухгалтера», яке організувало ТВ АППУ в Закарпатській області спільно з Закарпатським тервідділенням Спілки аудиторів України, Головного управління Міндоходів у Закарпатській області. До привітань приєднались регіональне представництво газети «Все про бухгалтерський облік» та ВКК «Баланс-Клуб» у Закарпатській області.

 З вітальним словом на урочистостях виступили заступник начальника ГУ Міндоходів у Закарпатській області Громовий А.О., голова Закарпатського тервідділення ВПГО САУ Кілару Ю.О., голова Ради ТВ АППУ в Закарпатській області Волощук М. Г., директор представництва ВКК «Баланс-Клуб» у Закарпатській області Сег Л.Ю., регіональний представник газети «Все про бухгалтерський облік» Ненько К.М. та заступник голови Закарпатського тервідділення САУ, член ВПГО САУ Яцко В.Ф.

 Заступник начальника ГУ Міндоходів у Закарпатській області вручив подяки присутнім головним бухгалтерам-професіоналам: Мазур Н.П. (ОП «Ужгородський коньячний завод»), Ваюшкіну О.Є. (ПАТ «Закарпаттяобленерго»), Брояковій О.М. (ТОВ «Флекстронікс»), Сангрет Т.М. (ТОВ «Сузір`я»), Якимишин Л.С. (ПАТ «Закарпатнафтопродукт Мукачево»), а також Кілару Ю.О. (голова Закарпатського тервідділення ВПГО САУ), Волощук М.Г. (голова Ради ТВ АППУ в Закарпатській області).

 Голова Ради ТВ АППУ в Закарпатській області та регіональний представник газети «Все про бухгалтерський облік» вручили присутнім головним бухгалтерам подарунки, а також подяки від представництва ВКК «Баланс-Клуб» у Закарпатській області.

 Присутні головні бухгалтери обмінялись досвідом роботи, привітали один одного зі святом та подякували за урочисте відзначення Дня бухгалтера.

 

1087912
Сьогодні відвідувачів
Вчора відвідувачів
За тиждень відвідувачів
Минулого тижня
За місяць відвідувачів
Минулого місяця
Всього відвідувачів
223
842
2436
1081137
16142
20564
1087912